BNP Zenica - DOLS

be en pe

Dječija, omladinska i lutkarska scena

10. smotra dramskog stvaralaštva vrtića i škola zdk

« Vijesti 03. decembar 2018.

Stručni žiri u sastavu:
Anđela Ilić, diplomirana glumica - predsjednik žirija
Ermina Nišić - Kurevija, diplomirana kulturologinja - članica
Adna Hasanić, diplomirana glumica - članica
jednoglasno dodjeljuju slijedeće nagrade:

 

NAJBOLJOM PREDSTAVOM 10. Smotre dramskog stvaralaštva vrtića i škola proglašava se predstava:
ZMAJEVO PUTOVANJE OKO SVIJETA, Prve osnovne Montessori škole iz Zenica

 

U kategoriji vrtića – obdaništa nagrađuju se:

NAGRADA ZA LIKOVNOST dodjeljuje se Privatnoj predškolskoj ustanovi „Abakus“ Zenica za igrokaz „Crvenkapa i vuk“

NAGRADA ZA KOLEKTIVNU IGRU dodjeljuje se Privatnoj predškolskoj ustanovi „Hud – Hud“ Zenica za recital „Zemlja Bosna“.

SPECIJALNA NAGRADA ZA ISTRAŽIVANJE DRAMSKIH MOGUĆNOSTI dodjeljuje se:

  1. Privatnoj predškolskoj ustanovi „Abakus“ Zenica
  2. Privatnoj predškolskoj ustanovi „Hud – Hud“ Zenica

 

U kategoriji škola i institucija nagrađuju se:

NAGRADA ZA NAJBOLJI RECITAL dodjeljuje se JU OŠ „Mak Dizdar“ Zenica za recital „Život moja domovina“.

NAGRADA ZA DOSLJEDNO PROVOĐENJE DRAMSKO PEDAGOŠKE IDEJE dodjeljuje se JU Druga osnovna škola Zavidovići za predstavu „Potraga za znanjem“.

NAGRADA ZA DRAMATIZIRANJE DRUGIH KNJIŽEVNIH VRSTA I NJIHOVO UPRIZORENJE dodjeljuje se ravnopravno:
JU OŠ „Edhem Mulabdić“ za inscenaciju predloška „Performans o Srebrenici“ i
Mješovitoj srednjoj školi NORDBAT 2, Vareš za insceniranje „Vareške mitološke svadbe“.

NAGRADA ZA IZBOR MUZIKE dodjeljuje se JU Druga osnovna škola Zavidovići za predstavu „Iz velegradskog podzemlja“.

NAGRADA ZA SCENOGRAFIJU dodjeljuje se ravnopravno:
Mješovitoj srednjoj školi NORDBAT 2, Vareš za scenografiju u predstavi „Vareške mitološke svadbe“ i
Mješovitoj srednjoj školi „Mehmedalija Mak Dizdar“, Breza za scenografiju u predstavi „Omer i Merima“.

NAGRADA ZA KOSTIM dodjeljuje se ravnopravno:
Prva osnovna Montessori škola za kostime – maske u predstavi „Zmajevo putovanje oko svijeta“ i
Mješovitoj srednjoj školi „Mehmedalija Mak Dizdar“, Breza za tradicijske kostime u predstavi „Omer i Merima“.

NAGRADA ZA KOREOGRAFIJU dodjeljuje se JU Kulturno – sportski centar Kakanj za koreografiju u predstavi „Dr. Dollitle“.

NAGRADA ZA SCENSKI POKRET dodjeljuje se ansamblu predstave JU OŠ „Edhem Mulabdić“ Zenica za predstavu „Performans o Srebrenici“.

NAGRADA ZA DRAMATIZACIJU dodjeljuje se Vanesi Delalić za dramatizaciju predloška „Od korice do police“, JU OŠ „Miroslav Krleža“ Zenica.

NAGRADA ZA PARTNERSKU IGRU dodjeljuje se predstavi „Ostajte ovdje“, JU OŠ „Enver Čolaković“, Janjići.

NAGRADA ZA KOLEKTIVNU IGRU dodjeljuje se predstavi „Bajka smijalica“, JU OŠ „Edhem Mulabdić“ Zenica.

 

GLUMCI

NAGRADA ZA EPIZODNU ULOGU dodjeljuje se Adin Mehanović za ulogu Pripovjedača u predstavi „Potraga za znanjem“ u izvedbi Druge osnovne škole Zavidovići.

NAGRADA ZA NAJBOLJEG GLUMCA dodjeljuje se ravnopravno:
Ninian Škiljo za ulogu Zmaja u predstavi „Zmajevo putovanje oko svijeta“ u izvedbi Prve osnovne Montessori škole, Zenica i
Ishak Varupa  za ulogu Klauna u predstavi „Bajka smijalica“ u izvedbi JU OŠ „Edhem Mulabdić“.

NAGRADA ZA NAJBOLJU GLUMICU dodjeljuje se ravnopravno:
Ema Bešić za ulogu Majke u predstavi „Iz velegradskog podzemlja“ u izvedbi Druge osnovne škole iz Zavidovića i
Eni Delibašić za ulogu Papagaja u predstavi „Dr. Dolittle“ u izvedbi JU Kulturno – sportski centar Kakanj.

U Zenici, 01.12.2018.godine

                                               Anđela Ilić, predsjednik žirija

Ermina Nišić - Kurevija, članica žirija

Adna Hasanić, članica  žirija

 

« Vijesti